Koślawość paluchów (halluxy)

OPIS SCHORZENIA

KOŚLAWOŚĆ PALUCHÓW to deformacja przodostopia, a dokładnie stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Zwykle współistniejąca z płaskostopiem poprzecznym, wywołana odchyleniem i rotacją I kości śródstopia, gdzie paluch koślawi się w kierunku II palca. Wpływ na tworzenie się halluxów mogą mieć stojąca praca, nadwaga, długi paluch, noszenie ciasnych butów z wąskim czubkiem. Czynniki te powodują dodatkowe koślawienie palucha, a im bardziej skoślawiony paluch tym “większy” wydaje się hallux. Jest to schorzenie zdeterminowane genetycznie, ale także uwarunkowane płcią, 9 razy częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn ze względu na słabszy układ mięśniowo-więzadłowy kobiet.

OBJAWY

Duży palec u stopy ustawia się bocznie w kierunku pozostałych palcy, wystająca kość od przyśrodkowej strony stopy na wysokości stawu śródstopno-paliczkowego, może występować zaczerwienienie i opuchnięcie tego stawu.

CEL ZASTOSOWANIA WKŁADEK

Korekcja ustawienia i pracy stopy, odciążenie I stawu śródstopno-paliczkowego, podparcie wysklepienie poprzecznego stopy.

Koślawość paluchów (halluxy)

Koślawość paluchów (halluxy)Koślawość paluchów (halluxy), Koślawość paluchów (halluxy), wkladki ortopedyczne do butow, wkladki sportowe, wkladki supinujace, wkladki suplimujace, wkładka na ostrogę piętową, wkładka ortopedyczna, wkładka ortopedyczna dla dzieci, wkładka ortopedyczna do buta, wkładka ortopedyczna na haluksy, wkładka ortopedyczna supinująca, wkładka profilowana, wkładka profilowana dla dzieci, wkładki, wkładki amortyzujące do butów, wkładki antypoślizgowe do butów, wkładki antypotowe, wkładki dla biegaczy, wkładki dla dzieci, wkładki dla dzieci na płaskostopie, wkładki do biegania, wkładki do butów, wkładki do butów amortyzujące, wkładki do butów antybakteryjne, wkładki do butów antypoślizgowe, wkładki do butów bieganie, wkładki do butów biegowych, wkładki do butów cena, wkładki do butów chłodzące, wkładki do butów cienkie, wkładki do butów dla biegaczy, wkładki do butów dla dzieci, wkładki do butów dla dzieci ortopedyczne, wkładki do butów dla dzieci profilowane, wkładki cena, płaskostopie poprzeczne wkładki ortopedyczne, płaskostopie poprzeczne wkładki scholl, płaskostopie poprzeczne wkładki żelowe, płaskostopie u dorosłych leczenie, płaskostopie u dzieci, płaskostopie wkładki, podkładki do butów, podpiętki, podpiętki do butów, podpiętki na ostrogi, podpiętki ortopedyczne, podpiętki ortopedyczne dla dzieci, podpiętki ortopedyczne do butów, podwyższające wkładki do butów, poprzeczne płaskostopie, profilowane wkładki do butów

Koślawość paluchów (halluxy)