Dlaczego stopy są tak ważne?

Z jednego prostego powodu. Jeżeli w budynku zawali się parter, zawali się także ostatnie piętro. Ta sama zasada dotyczy naszych stóp – są podstawą naszego organizmu. Nasza postawa zależy od naszej podstawy – NASZYCH STÓP. Jeśli stopy źle pracują, pociągają za sobą całą kaskadę negatywnych skutków dla organizmu.

Nasze stopy odgrywają ogromna rolę w utrzymaniu równowagi i integracji posturalnej. Nasze ciało jest połączonym i odpowiednio między sobą ułożonym łańcuchem kości i łączących je stawów. Jest to ruchoma i dynamiczna struktura. Zaczyna się stabilną i silna bazą jaką są stopy.

Ze względu na swoją dwunożna postawę, jesteśmy dość unikatowym gatunkiem. Analizując fazę chodu, podparcie jednonóż jest wbrew pozorom bardzo trudnym zadaniem. Nauka wytracania równowagi podczas chodu i utrzymywania jej na jednej stopie, która jest stosunkowo małym polem podparcia dla naszego organizmu, wymaga wielu godzin „funkcjonalnego treningu” – czego najlepszym dowodem są uczące się chodzić dzieci. Nasz mózg odbiera poczucie stabilności i równowagi gdy stopy pracują prawidłowo, są stabilne i silne.

Stabilność naszej postawy uzależniona jest od prawidłowego ustawienia i działania naszych stóp, których prawidłowa budowa działają na zasadzie trójnogu. Jeśli zachowane są prawidłowe trzy punkty podparcia stopy – pięta, I i V głowa kości śródstopia – można tę konstrukcję porównać do drzewa którego system korzeni odpowiada za stabilność.

Problem ze stopami pojawia się w dzisiejszych czasach co raz częściej, dlatego że ludzie stracili poczucie ważności własnych stóp. Zbytnio amortyzujące czy ograniczające możliwość swobodnej pracy stopy buty, wysokie obcasy i zbyt krótki czas spędzany bez butów, powodują że nasze stopy rozleniwiają się, osłabiają i usztywniają.

Dlaczego stopy są tak ważne

Dlaczego stopy są tak ważneDlaczego stopy są tak ważne, Dlaczego stopy są tak ważne, Dlaczego stopy są tak ważne, amortyzujące wkładki do butów, bol stopy, ból kolana, ból kręgosłupa, ból w kolanie, cena wkładek ortopedycznych, cena wkładek ortopedycznych dla dzieci, cienkie wkładki do butów, czarne wkładki do butów, dla niego, do butów, dobór wkładek ortopedycznych, dobre wkładki do butów, dobre wkładki do butów trekkingowych, gdzie kupić wkładki do butów, gdzie kupić wkładki ortopedyczne, gdzie zrobić wkładki ortopedyczne w warszawie

Dlaczego stopy są tak ważne?